Kde westíka seženu

17. října 2008 v 18:05
Nejdříve si ujasněte, zda chcete westíka s PP či bez PP. Pokud máte v plánu výstavy a chov, je PP nutné. V opačném případě, pokud nic z tohoto neplánujete a nemáte zrovna peníze nazbyt, můžete uvažovat i o pejskovi bez papírů. Tady je ale zas nebezpečí, že pejsek nemusí být "tak úplně čistokrevný",takže v dospělosti nemusí vypadat jako pravý westík. Také mohl být (ať už on či jeho rodiče) vyřazen z chovu pro nějaký nedostatek - buď ve vzhledu, pro vrozenou nemoc či pro chybu v chování.

Pokud chcete westíka s PP, seženete jej v chovatelských stanicích westíků. Pokud se spokojíte s pejskem bez PP, je třeba sledovat inzeráty či se poptat po okolí nebo třeba na veterině, u psí kadeřnice, apod., zda někdo ve Vašem blízkém okolí nechová westíky.


Až seženete vhodného chovatele, je dobré si za štěňátkama několikrát zajet, podívat se, v jakých podmínkách vyrůstají (zda je tam čisto, a hlavně, zda mají kontakt s lidmi - to je velice důležité pro další rozvoj psa!!!) a pomalu si dle citu vybírat vysněné štěňátko. Štěně by mělo být aktivní, nemělo by se bát a krčit se někde v koutku, mělo by být na pohled zdravé a mělo by se mít čile k světu. Odběr je vhodný v 7-8 týdnech věku štěněte (rozhodně ne dřív!).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama